22 Ocak 2022 Cumartesi
Samsung, Huawei ile Dalga Geçen Bir Reklam Yayınladı. Huawei’ciler Öfkeli!

Samsung, Huawei ile Dalga Geçen Bir Reklam Yayınladı. Huawei’ciler Öfkeli!

Samsung İngiltere, son yayınladığı reklamında Huawei’yle alay ediyor ve  Google desteğiyle övünüyor. O videoyu haberimizde bulabilirsiniz.

Samsung İngiltere ekibi, en son reklamında Huawei’yle alay ediyor ve Google desteğiyle övünüyor. O videoyu haberimizde bulabilirsiniz.

Huawei, bir süredir en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi. Hatta, salgın Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarını boğarken Nisan ayında ilk sıraya sıçradı. Ancak bu başarı muhtemelen geçici! Huawei, Mayıs 2019‘da Google desteğini kaybettiğinden beri Avrupa’da sorunlar yaşıyor. Bu durum, o zamandan beri yeni bir akıllı telefon markası arayan milyonlarca müşteriyi geride bıraktı ve rakipleri artık avantaj sağlıyor. Samsung UK, Huawei P30 Pro‘yu takas etmenizi istiyor.

Yakın tarihli bir sosyal medya reklamında, Güney Koreli dev, Google Haritalar da dahil olmak üzere Google hizmetleri için devam eden desteğiyle övündü. Ayrıca bu süreçte Huawei‘yi de etkiledi ve müşterilerini aktif bir şekilde geçiş yapmaya teşvik etti. Aşağıdaki Tweet’e tıklayarak ilgili reklama ulaşabilirsiniz.

Samsung Huawei

Güney Koreli şirket, ikinci yaş gününe yaklaşan Huawei P30 Pro‘yu satıp yeni piyasaya sürülen Samsung Galaxy Note 20 Ultra‘ya geçiş yapan Birleşik Krallık müşterilerine 350 £ indirim sunuyor. Bu özel promosyonun işe yarayıp yaramadığı belli değil, ancak Avrupa‘da Huawei akıllı telefonlara olan talep kesinlikle düşüyor ve en son pazar verileri en çok Samsung, Apple ve Xiaomi‘nin fayda sağladığını gösteriyor.

En son ABD hükümeti yaptırımları, Avrupa‘da Huawei‘yi daha da etkileyebilir. Ne de olsa şirket şu anda stoklanmış bileşenlerle ayakta duruyor ve 15 Eylül‘den bu yana yeni siparişler almıyor.