22 Ocak 2022 Cumartesi
Samsung Galaxy S21 kamera özellikleri belli oluyor

Samsung Galaxy S21 kamera özellikleri belli oluyor

Akıllı telefon pazarında devrim yaratacak kamera özellikleri ile geleceği tahmin edilen Samsung Galaxy S21 ile ilgili bugün detaylar belirmeye başladı.

Telefonlar belli bir stabiliteye ulaştığı için artık kamera yarışları var. Zoom özelliğiyle Samsung Galaxy S21 rakiplerine meydan okuyacak.

Samsung Galaxy S20 modellerinde, arka kamera kurulumunda bir 3D (ToF) sensörü ve bir Telefoto lens bulunuyordu. Güney Koreli web sitesi TheElec‘e göre, teknoloji devi, cihaza ikinci bir telefoto lens eklemeyi planlamış olabilir. Zoom konusunda Samsung Galaxy S21 farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. Rapor, Samsung‘un 3D Time of Flight (ToF) sensörünü ikinci bir telefoto lens ile değiştireceğini ve yaklaşmakta olan amiral gemisi modelinin Dörtlü kamera kurulumunu koruyacağını söylüyor.

Samsung Galaxy S21 kamera özellikleri belli oluyor

Galaxy S21‘in 12 MP ultra geniş kamera, 108 MP geniş açılı lens, 10 MP 3x optik zoom telefoto lens ve ardından katlanmış zoom telefotoya sahip olacağı bildiriliyor. Katlanmış zoom telefoto kamera 5x‘in üzerinde zoomu destekleyecektir.

Katlanmış zoom telefoto kameranın yanı sıra, kalan üç kameranın özelliklerinin de piksel açısından aynı olduğu söyleniyor. Amiral gemisi modeli, 40 MP’lik devasa bir ön kameraya sahip olacak.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Sensör Galaxy S20 sahipleri tarafından nadiren kullanıldığından, 3D ToF sensörü Galaxy Note 20’den çekildi. Ayrıca sensör, ilham aldığı Apple’ın seviyesinin altındaydı.

Samsung, Galaxy S21′de gerçekten bir çift telefoto kamera kurulumu içeriyorsa, 3X optik yakınlaştırma lensi ve 10X katlanmış yakınlaştırma özelliğine sahip Huawei P40 Pro Plus‘a doğru eğilecektir. P40 Pro Plus‘ta ayrıca bir ToF modülü de vardır, ancak beş kameralı bir kurulum içerdiğinden, iki telefoto kamera ile cihaz, resmin çözünürlüğünü bozmadan daha geniş alanların yakınlaştırılmasına izin verir. Bir telefoto olduğu zamanın aksine, 3x ve 5x arasındaki alanlar aslında gerçek nesneyi büyütecektir.

Ayrıca Samsung Galaxy S21′in üst modeli de S Pen‘e sahip olacak. Bu özelliğiyle Note serisinden pek bir farkı kalmamış olacak. Samsung Galaxy S20 serisi sevkiyatının, önceki Galaxy S serisi modellerinin ortalamasında 30 milyon adedin çok altında, bu yıl yaklaşık 20 milyon adede ulaşması bekleniyor. Galaxy S21‘in şirket için bir toparlanma işareti olması bekleniyor.