28 Mayıs 2022 Cumartesi
Galaxy Z Fold 2 satışlar tam gaz!!! devam ediyor

Galaxy Z Fold 2 satışlar tam gaz!!! devam ediyor

Akıllı telefon pazarında fiyatlar her geçen gün yükseliyor ve özellikle amiral gemisi telefonlar da bizden hızla uzaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve bizim de canlı canlı incelemesini yaptığımız Galaxy Z Fold 2 ise oldukça güzel bir satış grafiği çiziyor.

Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan ve satışa sunulan Galaxy Z Fold 2 ön sipariş rekorları kırarak yola devam ediyor. Keşke biz de zengin olsak…

Akıllı telefon pazarında katlanabilir ekranlı telefonlar uzun süredir gündemi meşgul eden bir konuydu. Güney Koreli üretici Samsung ise geçtiğimiz yıl Mobil Dünya Kongresi kapsamında ilk nesil katlanabilir telefonu Galaxy Fold ile karşımıza çıktı. Telefon tanıtıldıktan hemen sonra satışa sunulacaktı ama ekran sorunları ve menteşe problemleri yüzünden telefonun satışı 7 ay kadar gecikti. Daha sonra Samsung gelen tepkileri ve eleştirileri dikkate alarak Galaxy Z Fold 2 ile karşımıza çıktı. Biz de teknoburada.net olarak bu telefonu sizler için inceledik.

Bize sorarsanız bu telefonu almak biraz fantezi işi. Zira ülkemizde 20 bin TL‘ye satılan bu telefon eksikleri ile öne çıkan bir performans ortaya koyuyordu. Buna rağmen gelen bilgilere göre telefonun Güney Kore ve Avrupa bölgesinde stok sorunları yaşadığı belirtiliyor. Hatta Rusya‘da pazara sunulan telefon kısa sürede bitti ve bir sonraki satışın 25 Eylül tarihinde başlayacağı duyuruldu. Ülkemizde ise satışlar “tüm hızıyla!” devam ediyor.

Galaxy Z Fold 2

Özellikle Güney Kore‘de telefonun 50.000 adet ön sipariş aldığı belirtiliyor. Bir önceki nesil Galaxy Fold ise sadece 1.000 adet ön sipariş almıştı. Bize sorarsanız bu tasarım yani kitap tarzındaki bu tasarım yanlış bir tasarım. Katlanabilir ekranlı telefonlar içe doğru kapanan yapıda olmalı. Bundan dolayı da Galaxy Z Flip modeli bu noktada tasarımsal anlamda çok daha başarılı bir telefon diye düşünüyoruz. Umarız biz de ülke olarak bu telefonları bir maaş ile alabilecek noktaya gelebiliriz….

https://www.teknoburada.net/2020/09/01/samsung-galaxy-z-fold-2-on-inceleme-iyi-guzel-ama/