22 Ocak 2022 Cumartesi
Asus Zenfone 7 Pro açılır kamera sistemi sökme videosunda gözüktü!

Asus Zenfone 7 Pro açılır kamera sistemi sökme videosunda gözüktü!

Asus Zenfone 7 Pro açılır kamera sistemi YouTube’da yayınlanan sökme ve parça inceleme videosunda detaylıca gözüktü! Teknolojiye bak arkadaş!

Asus Zenfone 7 Pro son zamanlarda çıkan yeni bir sökme ve parça inceleme videosunda görülen, şirketin piyasaya sürdüğü en son amiral gemisi cihazı konumunda. Bu demontaj videosu, akıllı telefonun iç parçalarını ortaya çıkarıp inceleme ve yeni açılır kamera tasarımıyla sistemini ortaya çıkaran bir video.

Bahsi geçen video YouTube’da PBKreviews kullanıcı adındaki üye tarafından paylaşıldı ve cihazın söküm aşamalarını gösteriyor. Videoda, çevirme mekanizmasına güç veren motorun, kamera modülünün yanına yerleştirilmiş olduğu gözükmekte. Bu durum Zenfone 6’da içine yerleştirilmemiş şekildeydi ve bir önceki cihazdan farklı olarak kamera modülünün içine yerleştirildiği gözlemlenebiliyor. Bunun dışında iç kısımlarda çok fazla benzersiz tasarım değişikliği yapılmamış.

PCB yığın tasarımının da değişmeden kaldığı görülüyor ve iki kart üst üste istiflenmiş bir şekilde konumlandırılmış. Her iki kart, ısıyı yonga setinden uzaklaştıran ve ekranın arkasına sıkışmış bir bakır bloğun içine alan iki ısı borusu aracılığıyla termal macun ve bakırla soğutulabiliyor. Asus Zenfone 7 Pro‘nun video dikkatli izlendiğinde çoğunlukla sökülmesi nispeten kolay gözüküyordu, ancak cihazın içerisinde bolca yapıştırıcı kullanımı bazı alanlarda işleri epey zorlaştırdı.

Asus Zenfone 7 Pro açılır kamera sistemininin nasıl çalıştığını ve sistemin teknik detaylarını, parçalarını, montajını aşağıdaki sökme videosunda görebilirsiniz. Videonun İngilizce olduğunu hatırlatalım.