22 Ocak 2022 Cumartesi
Samsung 800 bin adet katlanabilir telefon üretecek!

Samsung 800 bin adet katlanabilir telefon üretecek!

Samsung bu sene içerisinde Galaxy Z Fold2 modelinden tam 800 bin adet üretmeyi planlıyor! Bu telefon bu kadar satar mı?

Samsung, sadece bu yıl içerisinde 800.000 adet Galaxy Z Fold2 üretmeyi planlıyor. Peki bu kadar satacak mı?

Samsung, yakın zamanda ilk Galaxy Fold‘un üst modeli olan Galaxy Z Fold2 modelini piyasaya sürdü. Yeni model daha yüksek yenileme hızına, gelişmiş ekran korumasına, daha iyi kameralara ve çok daha fazlasına sahip daha büyük bir ekrana sahip. Bu iyileştirmelerle, şirket öncekinden daha fazla satış yapmayı planlıyor gibi görünüyor ve Güney Kore’den gelen bir rapor şirketin bu modelden 800.000 adet üreteceğini iddia ediyor.

SamMobile raporuna göre, Güney Koreli kaynaklar teknoloji devinin Galaxy Z Fold2 modelini 700.000 ila 800.000 adet üreteceğini iddia etti. Samsung şu anda cihazı Brezilya, Güney Kore ve Vietnam da dahil olmak üzere birden fazla üretim tesisinde üretiyor. Sektörden bir kişi, katlanabilir bir cihazı kendi ülkesinin dışında üreten şirketin üretim sürecinin veriminin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Bildirildiğine göre, Samsung şu sıralar üretim maliyetlerini düşürmeye çalışıyor. Analistler ayrıca şirketin bu yıl Galaxy Z Flip‘i de içeren üç milyon adet katlanabilir akıllı telefon satabileceğini iddia etti. Dahası, bu rakam 2021 yılına kadar 8 milyon adede kadar yükselebilirken, Samsung‘un da uygun fiyatlı katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Şu an itibariyle Huawei, Microsoft ve Motorola dahil olmak üzere yalnızca birkaç şirket kendi katlanabilir ürünlerini piyasaya sürdü. Şu anda Samsung, bu yeni nesil akıllı telefonlarda teknoloji ve gelişme açısından mümkün olan en iyi konumda görünüyor. Çeşitli gelişmeler nedeniyle şirketin de uzun bir süre pazarda lider konumda olacağı tahmin ediliyor.