22 Ocak 2022 Cumartesi
Samsung’un en ucuz 5G modeli Samsung Galaxy A42 5G duyuruldu!

Samsung’un en ucuz 5G modeli Samsung Galaxy A42 5G duyuruldu!

Samsung’un en ucuz 5G modeli olacak olan Samsung Galaxy A42 5G duyuruldu! Resmen tanıtılan cihazın özellikleri neler?

Samsung’un en ucuz 5G modeli olacak olan Samsung Galaxy A42 5G sonunda tanıtıldı. İşte tüm özellikleri ve detaylar!

Samsung Galaxy A42 5G, Samsung’un en ucuz 5G akıllı telefonu şeklinde adlandırılarak bir süredir haberlerde yer alıyor. Birkaç saat önce, şirket resmi olarak bu cihazı duyurarak herkesi şaşırttı. Ne yazık ki şirket telefonun yalnızca belirli özelliklerini açıkladı. Bu telefonla ilgili her şey, fiyatı da dahil olmak üzere, bu yılın sonunda gerçekleşecej olan lansmana yakın bir zamanda açıklanacak.

Samsung tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre Galaxy A42 5G, 6,6 inç Infinity-U Super AMOLED ekran, dörtlü kamera kurulumu ve ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip olacak. Şirket böylelikle bugüne kadarki en uygun fiyatlı 5G cep telefonunu ortaya çıkarmış oldu.

Ancak bu telefon birçok kez sızdırıldığından, telefon ile ilgili bilinen birkaç ayrıntı daha var. 3C ve Safety Korea sertifikalarına göre, Galaxy M51’in 7.000 mAh piliyle karşılaştırıldığında küçük ancak çoğu cihazdan daha büyük olan 5.000 mAh pil ile geleceği düşünülmekte.

Ayrıca, bu akıllı telefon Geekbench listesinde 5G bağlantısını destekleyen en ucuz işlemci olan Qualcomm Snapdragon 690 ile geleceği gösteriliyor. Aynı yonga setinin de yakında çıkacak bir OnePlus cihazına güç vermesi bekleniyor.

Samsung Galaxy A42‘nin de tıpkı Galaxy A51 ve Galaxy A71 gibi bir 4G varyantı ile gelmesi bekleniyor. Ancak altındaki işlemci hala bir muamma.