22 Ocak 2022 Cumartesi
Samsung Galaxy S21 ekran altı kamera ile mi gelecek?

Samsung Galaxy S21 ekran altı kamera ile mi gelecek?

Samsugn2un yeni nesil amiral gemisi Galaxy Note 20 sonrasında pazara sunulacak olan Samsung Galaxy S21 ile ilgili bugün oldukça önemli bilgiler ortaya çıktı. Güney Kore medyası telefon ile ilgili beklentileri düşürmek amacıyla Galaxy S21 serisinin ekran altı kamera teknolojisi kullanmayacağını da ortaya çıkardı. Peki bu özellik olmayacaksa ne olacak? Sizin de tahmin edeceğiniz üzere Infinty-O devamke

Bugün gelen bilgiler hayallerimizi kırdı. Zira Samsung Galaxy S21 beklenen o özellik ile gelmeyecek açıklaması yapılmış oldu…

Akıllı telefon pazarının 3 adet şehir efsanesi vardı. Bunlardan ilki katlanabilir ekranlı telefonlardı. Bu efsane geçtiğimiz yıl Galaxy Fold ve Huawei Mate X tanıtımı ile gerçekleşti. Bir diğer şehir efsanesi ise ekran altına parmak izi okuma sensörü koymaktı. Bu da 2018 yılında Vivo X20 Plus UD modeli ile hayata geçiş yaptı. En son şehir efsanesi ile ekran altına selfie kamerası koyabilmekti ve bu da geçtiğimiz yıl ilk kez OPPO tarafından tanıtıldı ve geçtiğimiz hafta içinde de ZTE Axon 20 5G modeli ticari ilk telefon olarak satışa sunuldu. Bunun daha gelişmiş bir versiyonu Samsung Galaxy S21 modelinde olacak deniyordu ama bugün gelen bilgilere göre böyle bir durum olmayacak.

Zira bugün Güney Kore basını yeni nesil Galaxy S21 serisinin de Infinty-O ekran ile geleceğini doğruladı. Birçok kişi Galaxy S21 için ekran altı kamera teknolojisini bekliyordu ama bugünkü mevut teknolojiyi Samsung kullanırsa Display Mate‘den geçer not alamayacaktı ve bu hikayeden de vazgeçilmiş oldu.

Galaxy-S21-Ultra

Galaxy-S21-Ultra

Bununla birlikte Galaxy S21‘in Snapdragon 875 kullanan ilk telefon olacağı da resmen doğrulandı. Bildiğiniz üzere Xiaomi Mi 11 serisinin de Snapdragon 875 kullanacağını biliyoruz. Mi 11 serisinin ise ekran altı kamera ilke geleceği de bugün Lei Jun tarafından sızdırılan bilgiler arasında. Bakalım bu ekran altı kamera savaşını kim kazanacak? Xiaomi mi? Samsung mu? Yoksa başka bir Çinli üretici mi?