22 Ocak 2022 Cumartesi
Galaxy S20 Fan Edition’ın  fiyatı nihayet belli oldu!!!

Galaxy S20 Fan Edition’ın fiyatı nihayet belli oldu!!!

Samsung’un S20 serisine ekleyeceği bütçe dostu telefonu S20 Fan Edition modelinin fiyatı nihayet belli oldu.

Samsung’un S20 serisine ekleyeceği uygun fiyatlı olması beklenen Galaxy Fan Edition modeli, fiyatı ile tekrardan sızdırıldı.

Güney Koreli teknoloji devi SamsungS20 ailesinin yeni üyesi olan Galaxy S20 Fan Edition için artık gün saymaya başladı. Daha önce çeşitli sertifika sitelerinde özellikleri ile birlikte sızdırılan bu telefon, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta da Kanada fiyatı ile birlikte karşımıza çıkmıştı.

Kanadalı bir satıcı tarafından fiyatı sızan Galaxy S20 Fan Edition, 1.148 ABD doları ile satışa sunulacak. Ancak bir önceki yazımızda  sizlere, Samsung‘un Kanada için yüksek bir fiyatlandırma politikası izlediğini belirtmiştik. Yani orada satılan cihazların fiyatları, diğer ülkelere nazaran daha yüksekti.

Bugün ise aynı cihaz, diğer ülkelerde satışa sunulacak fiyat etiketi ile birlikte sızdırıldı. Chun adında bir güvenilir kaynak, Galaxy S20 FE modelinin iPhone 11 ile aynı olan 699 dolarlık bir fiyat etiketi ile satılacağını, paylaştığı bir Tweet ile ortaya koydu.

Galaxy-S20-Fan-Edition

Hatırlarsınız Samsung bu yılın başlarında, S20 serisini piyasaya sürmüştü. Bu telefonlar arasında yer alan standart S20’nin fiyatı da 999 dolar olarak belirlenmişti. Yani S20 FE sürümünün fiyatı yukarıdaki gibi olursa şayet, kullanıcılar bu telefonu almak için sıraya girecektir diye düşünüyoruz.

Galaxy S20 FE, toplamda altı renk seçeneği ile satışa sunulacak. Bu renklerde sırasıyla; deniz mavisi, koyu kırmızı, şeftali, beyaz, nane ve açık mor olacaktır. Aşağıda paylaşılan render görüntülerinden buna daha detaylı olarak bakabilirsiniz.

Galaxy-S20-Fan-Edition

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre cihaz, 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile donatılacak. Ayrıca arka tarafta Sony IMX555 sensörlü 12 megapiksel ana, 12 megapiksel ultra geniş açı ve  8 megapiksel’de telefoto lens ile birlikte gelecek. Bunun yanı sıra ön tarafta da, 32 megapiksellik bir selfie kamerası yer alacak. Ayrıca bu kamera, 3x’e kadar yakınlaştırmayı da destekleyecek.

Tüm bunlara ek olarak cihaz,  görünüş olarak Galaxy S20 Plus‘a benzeyecek. 6.5 inç boyutunda büyük bir ekran ile gelecek olan S20 FE, 4.500mAh‘lik bir pil ve IP68 sertifikasına da sahip olacak.

Gücünü Qualcomm  Snapdragon 865 ve  Exynos 990 yonga setlerinden alan bu telefon, 6GB RAM ve 128GB hafıza seçenekleri ile de desteklenecek.

Bakalım Samsung, Ekim ayında tanıtılması öngörülen bu telefon ile, beklentileri karşılayabilecek mi? Bekleyip görelim.