22 Ocak 2022 Cumartesi
Galaxy Fold Lite yine yeniden görüldü!!! Hem de Samsung’un sitesinde!

Galaxy Fold Lite yine yeniden görüldü!!! Hem de Samsung’un sitesinde!

Samsung’un Eylül ayında piyasaya süreceği Galaxy Fold Lite cihazı, bugün Hindistan web sitesinde görüldü.

Bütçe dostu katlanabilir ekranlı bir telefon olarak piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Fold Lite , Hindistan resmi web sitesinde görüldü.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, görünüşe göre önümüzdeki günlerde katlanabilir ekranlı telefon kategorisini genişletecek. Geçtiğimiz aylarda”Unpacked” etkinliği ile Note 20 serisini tanıtan dev üretici, buna ek olarak bir de katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2 modelini duyurdu. Hoş bir tasarım ile gelen ve 1.nesil katlanabilir telefondan kat kat iyi olan bu cihaz, kullanıcıların beğenilerini kazanmayı başardı. Ancak fiyat olarak oldukça yüksek bir etikete sahip olan Galaxy Z Fold 2, bekleyenlerin bazılarını da fazlasıyla üzdü. Bunun üzerine Samsung’da, daha uygun fiyatlı Galaxy Fold Lite modelini geliştirmeye karar verdi.

Şirketin, Galaxy Z Fold 2 cihazından kırparak geliştirdiği Fold Lite modeli, bütçe dostu bir fiyat ile karşımıza çıkacak. Peki bu telefon bizlere neler sunacak? Şirket hangi işlemciye yer verecek? Akıllarda çok fazla soru işareti olduğunu biliyoruz. Ancak daha önceki sızıntılar ve bugün Hindistan resmi web sitesinde görülen bu cihaz hakkında, artık daha fazla bilgiye sahibiz desek yeridir.

SM-F415F / DS model numarası ile Hindistan web sitesinde görülen Galaxy Fold Lite, görünüşe bakılırsa yakın  zamanda bir lansman ile sergilenecek. Web sitesi bizlere cihaz hakkında çok fazla bilgi vermese de, elimizde altın değerinde bilgiler bulunuyor.

Galaxy-Fold-Lite

Bildiğiniz üzere güvenilir bir kaynak olan Sammobile,  Samsung’un  ” Galaxy Z Fold 2” modelinin ucuz bir versiyonunu geliştirmeye başladığını belirtti. Ayrıca bu modelin, SMF415F olduğunu ve isminin de Galaxy Fold Lite olduğuna kadar çok önemli detaylara değindi.

Bunun  yanı sıra aynı model numarasına sahip cihaz, geçtiğimiz haftalarda Wifi Alliance sertifikası aldı. Bu sertifika, cihazın Wifi 6 bağlantısını desteklemediğini ortaya çıkardı. Yani bu da demek oluyor ki Fold Lite modelinde amiral gemisi bir çip bulunmayacak. (SD7XX serisi bir işlemci tercih edilebilir)

Diğer açılardan bakacak olursak Galaxy Fold Lite,  64/ 128GB depolama seçenekleri ile gelecek. Ayrıca çift SIM kart desteğine de sahip olması beklenen bu telefon, mavi, siyah ve zümrüt renkleriyle satışa sunulacak.

Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Fold Lite, 1.000 dolardan daha düşük bir fiyat etiketine sahip olacak.

Bakalım Koreli üretici bütçe dostu olması beklenen bu telefon ile, beklentileri karşılayabilecek mi? Bekleyip görelim.