05 Temmuz 2020 Pazar
Samsung Galaxy J2 Core (2020) ilginç donanımı ile tanıtıldı!

Samsung Galaxy J2 Core (2020) ilginç donanımı ile tanıtıldı!

Giriş ve orta segmnete biraz daha ağırlık veren şirketlerden biri olan Samsung, bu kez de 2018’de tanıttığı Galaxy J2 Core’u ufak değişiklikler ile piyasaya sürdü. Ufak değişiklikler diyoruz; çünkü ilk cihazda 8GB olan dahili depolama bu cihazda 16GB’a çıkartılmış durumda. Bunun dışında ilk cihazdan çok bi’ farkı olamayan yeni J2 Core, pazarda ne kadar ilgi görecek merak konusu.

İlk olarak 2018 yılında karşımıza çıkan Samung Galaxy J2 Core, 2020 sürümü ile tanıtıldı! Peki Samsung Galaxy J2 Core’un teknik özellikleri neler?

Son dönemde birçok üretici alt ve orta segmente biraz daha ağırlık verdi. Bu durum, özellikle bazı pazarlarda şirketlere oldukça faydalı olsa da, bazı firmalar bu işi ayrı bir boyuta taşıyor. O firmalardan biri de, pazarda oldukça yüksek pazar payına sahip olan Samsung. Öyle ki Güney Kore‘li teknoloji devi, yeni tanıttığı bir cihazla bizleri geçmişe, birkaç yıl öncesine götürdü. Birkaç yıl öncesine götürdü diyoruz; çünkü Galaxy J2 Core gerçekten gerek tasarımı ile, gerekse donanımı ile bizlere “Nedennnn??” sorusunu sorduruyor. “Amma abarttınız sizde!” diyor olabilirsiniz; lakin durum gerçekten de bundan ibaret. Her neyse, işin şakasını bi’ tarafa bırakalıp Samsung Galaxy J2 Core’un teknik özelliklerini sizlerle buluşturalım.

Samsung Galaxy J2 Core (2020) Tanıtıldı!

2018 yılında tanıtılan J2 Core gibi yeni cihaz da 5″ 540 x 960 piksel çözünürlüğe sahip LCD ekranı ile bizleri karşılıyor. Oldukça kalın çerçeveleri ile birlikte 5 megapiksel çözünürlüğe sahip ön kamerası ile tüm güzelliğinizi ortaya çıkaracak olan (!) cihaz, arka tarafta da 8 megapiksel çözünürlüğe sahip tekli kamera sensörünü bulunduruyor. Aynı zamanda arkada ki kamera 30 FPS 1080p video kaydı yapabiliyor. Tabii, hafıza konusuna biraz dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü 16GB‘lık dahili depolaması ile tanıtılan cihaz, sizlere yaklaşık 11.7GB‘lık boş alan sunuyor. Kalan 5.3GB ise sisteme gidiyor.

Exynos 7570 Quad yonga setinden güç alan yeni Samsung Galaxy J2 Core, sadece 1GB RAM kapasitesi ile gündelik hayatınızda sizlere yardımcı olmayı amaçlıyor. 2.600 mAh kapasiteli pili ile birlikte LTE modunda 14 saate kadar web taraması yapabilen cihaz, işletim sistemi ile de bizleri şaşırtıyor. Öyle ki, bu cihaz Android 8 Oreo Go sürümü ile karşımıza çıkarken, çift sim kartı ve üç farklı renk seçeneği ile giriş segmentine sunuluyor.

Altın sarısı, Mavi ve Siyah renkleriyle beraber 83 dolardan satışa sunulan cihaz, fiyatı sebebi ile biraz daha maruz görülebilir; lakin 2020 koşullarında böyle bir cihazı yaşlı amcalarımız ve teyzelerimiz dışında kimler tercih eder? O da ayrı bi’ muamma.