05 Temmuz 2020 Pazar
Samsung yakın zamanda tanıtacağı orta segment serisindeki cihazı Galaxy M21’in tanıtım tarihini erteledi

Samsung yakın zamanda tanıtacağı orta segment serisindeki cihazı Galaxy M21’in tanıtım tarihini erteledi

Samsung son zamandaki istekli ve azimli çalışmalarıyla gözlerimizi dolduruyor. Güney Koreli şirket geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemilerini tanıtırken bir yandan da güncellemeler ile meşguldü. Şirket yakın zamanda pazara sunacağı Galaxy M21’in tanıtım tarihini sebepsizce erteledi. Orta segment ailesinde piyasaya çıkacak olan bu cihazın yeni tarihi 18 Mart olarak ertelendi.

Samsung 16 Martta tanıtılması beklenen Galaxy M21’in lansman tarihini değiştirdi. Güney Koreli şirket M21’i 18 Martta görücüye çıkaracak.

Güney Koreli şirketin yakın zamanda aileye ekleyeceği Galaxy M21′ in tanıtım tarihi bilinmeyen nedenlerden dolayı ertelendi. Daha önce 16 Martta pazara sunulması beklenen M21, iki günlük bir erteleme ile 18 Marta alındı.

Samsung Galaxy M21 daha önceden de dediğimiz gibi ilk olarak Amazon’da satışa sunulacak. Cihazın teknik özelliklerini hatırlayacak olursak; Şirket M21‘de 6,000mAh batarya ,SUPER AMOLED Infinity-U ekran ve 48 megapiksellik üçlü kamera kurulumuna yer verecek.  Bu özellikler, tıpkı geçen yıl pazara sunulan Galaxy M30‘u andırıyor. Ancak M21‘in fiyatının daha uygun olmasını umut ediyoruz.

Samsung Galaxy M21 teknik özellikleri

18 Mart tarihinde görücüye çıkacak olan M21,  Infinity U panelli, 6.4 inçlik SUPER AMOLED ekran ile karşımıza çıkacak. Buna ek olarak cihaz gücünü Exynos 9611 yonga setinden alıyor ve 6GB RAM ile geliyor. Ayrıca Samsung bu telefonda 128GB alana yer veriyor. Ancak hafıza microSD kartlar ile hafıza daha da fazla arttırılabilir.

Yazılım konusuna değinecek olursak, M21 kutudan şirketin yeni arayüzü olan OneUI 2.0 ve Android 10 ile çıkıyor. Kamera bakımından ise oldukça güçlü sensörlere sahip olan bu cihaz 48 megapiksel birincil ana kamera, 123 derece görüş alanına sahip 8 megapiksel ultra geniş açılı lens ve portre çekimleri için 5 megapiksel derinlik sensöründen oluşan üçlü bir arka kamera kurulumu ile gelecek. Son olarak ön kamera ise 20 megapiksellik biz çözünürlüğe sahip olacak.