30 Mart 2020 Pazartesi
Samsung yakında bütçe dostu Galaxy M11 modelini tanıtacak.

Samsung yakında bütçe dostu Galaxy M11 modelini tanıtacak.

Üretimde hız kesmeyen Samsung aileye bir yeni daha üye eklemeye hazırlanıyor. Güney Koreli şirket yakında bütçe dostu Galaxy M11 modelini tanıtacak

Samsung neredeyse her cebe uygun telefon üretiyor. Güney Koreli şirket bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda yen, amiral gemilerini tanıttı. Daha sonra hız kesmeyen şirket 16 Mart tarihinde Galaxy M21 ile tanışacağımızı duyurdu. Bugün ise Google Play konsol listesinde ortaya çıkan liste Samsung‘un yakında tanıtacağı bütçe dostu Galaxy M11‘in özelliklerini ortaya koyuyor.

Hindistan’da 10.000 (134 dolar) Rs’nin altında fiyatlandırılacak olan bu telefon, şirketin en ucuz telefonu olabilir. Şimdi gelin giriş seviyesi olan bu cihazın biraz özelliklerinden bahsedelim. Samsung Galaxy M11’in, bazı söylentilere göre Qualcomm Snapdragon yonga seti ile geleceği ve 3GB‘lık bir RAM’a sahip olacağı iddia ediliyor. Bunun dışında şirket HD+ bir ekrana da yer vererek maliyeti biraz düşürecek gibi.

Samsung Galaxy M11 teknik özellikleri

Bahsedilen listeye göre, Galaxy M11,  720 x 1.560 çözünürlüğe sahip  Infinity-O ekran ve delikli tasarım ile karşımıza çıkacak. Buna ek olarak, şirket bu cihazda da tıpkı Galaxy A20s‘de olduğu gibi Qualcomm Snapdragon 450’ye ve yer verecek. Ayrıca M11  3GB’lık RAM ile pazara sunulacak. Son olarak cihazın kutudan Android 10 ve Samsung‘un yeni arayüzü OneUI 2.0 ile gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy M11‘in lansman tarihi henüz bilinmiyor ancal şirket bu cihazı 16 Mart tarihinde tanıtacağı Galaxy M21‘in yanında görücüye çıkarabilir…