02 Haziran 2020 Salı
Samsung iPhone 12 Pro ekranını tedarik edecek!

Samsung iPhone 12 Pro ekranını tedarik edecek!

Samsung ile Apple, iPhone 12 Pro için el sıkıştı. Samsung geliştirilmiş OLED teknolojisi olan Y-OCTA ekranı iPhone 12 Pro’da kullandırttıracak.

Samsung ile Apple yıllardır rakip olsa da özellikle Samsung cephesi bu rekabetten tedarik sayesinde oldukça karlı çıkıyor diyebiliriz. Özellikle ekran teknolojileri konusunda üst segmentte LG ile rakipsiz olan Samsung’un, tepe model iPhone modellerine yine tedarikçi olacağı ortaya çıktı.

Samsung’un geliştmiş olduğu Youm On-Cell Touch (Y-OCTA) teknolojisi uzun zamandır Galaxy modellerinde kullanılıyordu. Ekran paneline entegre olan bu katman sayesinde ekrana katman eklenmiyor ve bu sayede telefon daha ince bir yapıda oluyor. Parlama olayını da büyük ölçüde azaltan Youm On-Cell Touch teknolojisi uzun zamandır var olmasına rağmen Apple tarafından tercih edilmiyordu.

iPhone 12 Pro için el sıkışıldı!

Apple, Youm On-Cell Touch’ın yetersiz olduğunu ön sürerek ekran konusunda tercihini LG’den yana kullanmıştı. Ancak Cupertinolu teknoloji cephesinde işler değişmiş gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre; Apple, iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinin ekranı için Samsung ile el sıkışacak.

iPhone 12 Pro

Youm On-Cell Touch (Y-OCTA) teknolojisini yeni tepe modellerinde kullanacak olan Apple, fiyatı uygun tutmak için LCD ekran kullanacağı iPhone 12’de ise BOE firması ile anlaşacak. Samsung’un artık LCD işine pek parlak bakmadığını düşünürsek BOE ile olan işbirliğinin mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung hem Galaxy modellerinin satışları hem de tedarikçi konumu ile piyasanın en büyük firması diyebiliriz.