06 Temmuz 2020 Pazartesi
Galaxy S10 için Android 10 çok yakında gelebilir!

Galaxy S10 için Android 10 çok yakında gelebilir!

Galaxy S10 için Android 10 güncellemesinin bir kaç hafta içerisinde yayınlanacağı söyleniyor. Peki, bu güncelleme ülkemize ne zaman gelecek?

Android 10 sürümü için elini çabuk tutan Samsung, geçtiğimiz aylarda Galaxy S10 ve Note 10 modelleri üzerinde beta testlerine başlamıştı. Güncelleme konusundaki kötü şöhretinden Android 9.0 Pie ile kurtulan firmanın, bu yıl kullanıcılarına büyük bir sürpriz yapacağı iddia ediliyor.

Samsung’un 2019 yılı bitmeden önce amiral gemisi modellerine Android 10 güncellemesini vereceği bir süredir konuşuluyordu. Bugün gelen iddialara göre ise; Galaxy S10, S10 Plus ve S10e modelleri için Android 10 güncellemesinin bir kaç hafta içerisinde yayınlanacağı söylentileri ortaya çıktı.

OTA üzerinden sunulacak olan bu güncellemenin ilk olarak Güney Kore, Amerika, Almanya ve İngiltere’de indirime sunulması bekleniyor. Türkiye ve diğer ülkeler için bu güncellemenin Aralık sonu gelmesi tahmin ediliyor. Ancak güncellemede yaşanacak olası bir sorundan dolayı, güncellemenin ülkemize gelmesi 2020’nin başını bulabilir.

Galaxy S10 için Android 10

Android 10 güncellemesi ile Galaxy S10 modellerine bir dizi yeni özellik ekleniyor. Samsung, karanlık temayı artık daha efektif olarak kullanabilecek. Ayrıca güncelleme ile Samsung tarihinin en iyi arayüzü olan One UI, yeni sürümü ile karşımıza çıkacak. One UI 2.0 arayüzü ile daha akıcı ve stabil bir deneyim sunacak olan Samsung, bakalım merakla beklenen güncellemeyi ne zaman Türkiye’deki kullanıcılarına sunacak?

Son olarak Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ modellerinin de 2019 yılı bitmeden tahmini Aralık ayı içerisinde Android 10 güncellemesi ile tanışacağını belirtelim.