06 Temmuz 2020 Pazartesi
Samsung Japonya’da gelirlerini üç kat arttırdı!

Samsung Japonya’da gelirlerini üç kat arttırdı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Japonya’da gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre üç kat arttırmayı başardı. İşte detaylar.

Japonya’da akıllı telefon pazarında oldukça büyük dengesizlikler yaşanıyor. Çin ve Avrupa ülkelerinde oturan telefon pazarında başarılı olmak Japonya’ya göre daha kolay. Apple ve Sony’nin lider olduğu Japonya akıllı telefon pazarında Samsung büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Güney Koreli teknoloji devi 2019 yılının 3. çeyreğinde Japonya’daki gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre tam üç kat arttırmayı başardı.

Samsung Japonya’da yükselişini devam ettiriyor

The Korea Herald’ın raporuna göre; teknoloji devi Temmuz – Eylül döneminde 500.000 adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeyi başardı. Bu satış rakamları ile şirketin Japonya’daki pazar payı, Eylül sonunda yüzde 6,7 seviyesin çıktı. Bu oranı 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 2,4’lük pazar payı ile karşılaştırdığımızda kayda değer bir gelişmenin olduğunu söyleyebiliriz.

Japonya’da Apple 2018’in 3. çeyreğinde yüzde 50.8 olan pazar payını bu yılın aynı dönemine yüzde 63’e çıkardı. Güney Koreli firma, Sony ve Sharp’ı geçerek bu yıl Japonya’da en fazla pazar payına sahip olan ikinci telefon olma unvanını eline aldı. Listenin üçüncü sırasında Sharp, dördüncü sırasında ise son yıllarda umduğunu pek bulamayan Sony yer almayı başardı.

Samsung

Sony’nin 2020 yılındaki atılımları çok önemli. Eğer Sony beklentileri karşılayamazsa anavatanında yerini Güney Koreli teknoloji devine bırakacak gibi görünüyor. Tahminlere göre; Samsung’un 2020 yılında Japonya’da pazar payını yüzde 10 seviyelere çıkarması bekleniyor.