06 Temmuz 2020 Pazartesi
Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için yeni güncelleme çıktı!

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için yeni güncelleme çıktı!

Samsung, Galaxy S9 ve S9 Plus modelleri için Kasım ayı Android güvenlik iyileştirmelerini barındıran güncellemeyi yayınladı.

Samsung, Google’ın güvenlik güncellemesini politikasını çizgisinden sapmadan kararlı adımlarla uygulamaya devam ediyor. İlk etapta Galaxy S10 ve Note 10 modelleri için Kasım ayı Android güvenlik güncellemesini sunan Samsung, bugün de Galaxy S9 ve S9 Plus modelleri için güncelleme sundu.

Galaxy S9 için Kasım ayı güvenlik güncellemesi yayınlandı!

Şimdilik sadece Amerika’da OTA üzerinden indirime sunulan G960USQS7CSJ6 ve G965USQS7CSJ6 yapı numaralı güncelleme ile sistemde yaşanan 39 adet kritik güvenlik açığı kapatılıyor. Samsung yine bu güncellemeyi sadece güvenlik açığını kapatmak için değil sistemde yaşanan performans sorunlarını da çözmek için de sunuyor.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de indirime sunulacak olan Kasım ayı Android güvenlik güncellemesini mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Yüksek ihtimalle 2020 yılının 2. çeyreğinde Android 10 ile tanışacak olan S9 ailesi bu süreçte yine Android güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek.

Galaxy S9

Güncellemeleri geç sunma konusunda 2018 sonuna kadar çok eleştirilen Samsung, şeytanın bacağını kırmış gibi görünüyor. Hem güvenliğiniz hem de cihaz performansınız için Samsung’un sunduğu güncellemeleri yüklemenizde fayda olduğunu belirtelim. Güncellemeleri yüklemediğiniz taktirde telefonunuzun güvenlik açıklarına maruz kalacağının altını çizelim.

G960USQS7CSJ6 ve G965USQS7CSJ6 güncellemeleri OTA üzerinden Türkiye‘de indirime sunulduğunda; Ayarlar>Sistem Güncelleştirmeleri bölümünden yükleyebilirsiniz. Bakalım Samsung, güncelleme konusunda eski amiral gemisi modellerine daha kaç yıl daha destek vermeye devam edecek? Umarız bu destek 2-3 yıl daha devam eder.