06 Temmuz 2020 Pazartesi
Galaxy A50 parmak izi okuyucusu sorunu ile gündemde!

Galaxy A50 parmak izi okuyucusu sorunu ile gündemde!

Galaxy A50 parmak izi okuyucusu sorunu ile gündeme geldi. Son güncelleme parmak izi okuyucusunu bozuyor. Peki, çözümü var mı?

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy A50 modeli için hata düzeltmeleri içeren bir güncelleme yayınlamıştı. Güncelleme ile telefonun parmak izi okuyucusunun güvenliğinin arttırıldığı ve stabilitesinde iyileştirmeler yapıldığı söylenmişti. Ancak güncellemeyi yükleyenlerden şikayetler hızla gelmeye başladı. Söylentilere göre, güncellemeden sonra Galaxy A50 parmak izi okuyucusu sorunu yaşamaya başladı. Peki bunun sebebi ne?

A505FNXXS3ASK9 ve A505FDDS3ASK8 numaralı güncellemeyi yükleyen Galaxy A50 sahipleri; parmak izi okuyucularının çalışmadığını ve sorunu çözmek için parmak izlerini tekrar tanımlamak istediklerini belirtiyor. Ancak kullanıcılar parmak izlerini yeniden tanımlatmak istediklerinde sorun yaşadıklarını, telefonun parmak izi sensörünü temizleyin uyarısı ile karşılaştıklarının altını çiziyor.

Şimdilik bu sorunu çözmek için bir yol bulunmuyor. Yazılım ile donanımın uyuşmama sorunundan kaynaklandığı belirtilen bu sorun için Samsung cephesinden açıklama bekleniyor. S10 ve Note 10 modellerinde yaşanan parmak izi güvenlik açığını hızlı bir şekilde kapatan Samsung’un, A50 için de çok kısa sürede güncelleme yayınlayıp sorunu çözmesi bekleniyor.

Galaxy A50 parmak izi okuyucusu sorunu

Galaxy A50 sahipleri yeni güncelleme yayınlanana kadar güvenlikleri için desen veya PIN parola koruma seçeneklerinden birini kullanmasını tavsiye ediyoruz. Aksi bir durumda parmak izi okuyucusu size en olmadı zamanda yarı yolda bırakabilir. Umarız Samsung bu sorun için en kısa zamanda güncelleme yayınlar.