06 Temmuz 2020 Pazartesi
Samsung PlayGalaxy Link artık Android 10 ile uyumlu!

Samsung PlayGalaxy Link artık Android 10 ile uyumlu!

PC oyunlarını Galaxy modellerine Stream etmeye yarayan Samsung PlayGalaxy Link uygulaması artık Android 10 sürümü ile uyumlu hale geldi.

Samsung, Galaxy Note 10 modelleri ile birlikte Samsung PlayGalaxy Link uygulamasını duyurmuştu. PC’deki oyunları Stream ederek Galaxy Note 10 ve Note 10+’ta oynama imkanı sunan bu uygulama, geçtiğimiz günlerde güncelleme almıştı. Henüz beta aşamasında olan uygulama son güncellemesi ile Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e modellerinde de çalışmaya başlamıştı.

Samsung PlayGalaxy Link için tam destek!

Android 9.0 Pie üzerinde çalışan uygulama bugün bir güncelleme daha aldı. Gelen güncelleme ile uygulama artık Android 10 sürümünde de çalışıyor. Galaxy Note 10 ve Galaxy S10 ailesinde One UI 2.0 tabanlı Android 10 güncellemesinin testlerine geçtiğimiz hafta başlayan Samsung, hızlı bir şekilde PlayGalaxy Link’e de destek vererek, Android 10 konusunda ne kadar emin adımlarlar ilerlediğinin sinyallerini veriyor.

Samsung PlayGalaxy Link

2019 yılı bitmeden Amerika, Güney Kore ve belli başlı Avrupa ülkelerinde indirime sunulacak olan Android 10 güncellemesi, Türkiye’ye 2020’nin ilk çeyreğinde gelecek. Android 10 geldiğinde PlayGalaxy Link gibi uygulamaları verilen destek sayesinde direkt kullanmaya başlayabileceksiniz.

Son olarak PlayGalaxy Link’i tam verimli olarak kullanabilmek yani verimli bir şekilde Stream edebilmek için; PC’nizin internete Ethernet ile bağlı olması ve Galaxy cihazınızın ise 5.0 GHZ modeme bağlı olması gerektiğini belirtelim. İnternet bağlantısı ise 25 Mbps hıza sahip olmanız gerekiyor.