25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S11e batarya kapasitesi ile çok konuşulacak!

Galaxy S11e batarya kapasitesi ile çok konuşulacak!

Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtacağı Galaxy S11e modeli hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Galaxy S11e bataryası ile çok konuşulacak.

Samsung, bu yıl bir sürpriz yaparak karşımıza 3 farklı Galaxy S10 modeli ile çıkmıştı. Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve uygun fiyatlı Galaxy S10e modellerini tanıtan Samsung’un, aynı politikayı 2020 yılında da devam ettirmesi bekleniyor. Bugün ise Şubat ayında tanıtılacak lan Galaxy S11 ailesi hakkında yeni bilgiler geldi.

Bu zamana kadar hep Galaxy S11 hakkında bilgiler gelmişti. Bugün ise ailenin en küçük üyesi olacak olan Galaxy S11e hakkında detaylar geldi.

Bildiğiniz gibi Galaxy S10e modelinde 3.100 mAh kapasitesinde bir bataryaya yer vermişti. Samsung’un Galaxy S11e modelinde vites yükselteceği söyleniyor. Gelen sızıntılara göre; Galaxy S11e modelinde 3.800 mAh veya 3.900 mAh kapasitesinde batarya yer alacak.

Galaxy S11e

Tasarımsal açıdan Galaxy S10e ile aynı olması beklenen yeni modelin, kamera kurulumu konusunda da üçlü yerine yine ikili kamera kurulumu kullanması bekleniyor. Maliyeti düşürüp fiyatı uygun tutmak için yapılan bu hamlenin gayet mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Apple da bu tip bir politikayı iPhone Xr ile denemiş, S10 fiyatına sattığı telefonunda LCD ekran ve tek kameraya yer vermişti. Neyse ki Apple, iPhone 11 ile kamerayı ikiye çıkarmıştı.

Galaxy S10e şu hali ile bile iPhone XR‘dan oldukça iyi bir model. Umarız Samsung S11e modelinde iyileştirmeler yapar ve orta-üst segment aralığında yer alan segmente yeni bir soluk kazandırır.