25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S11 kamera deneyimi ile çok konuşulacak!

Galaxy S11 kamera deneyimi ile çok konuşulacak!

Galaxy S11 kamera deneyimi ile çok konuşulacak gibi görünüyor. Telefonun kamerasına Hubble kod adı takılmış. Peki, bu ne anlama geliyor?

Samsung, 2020 yılının Şubat ayında düzenlenecek olan etkinlikte merakla beklenen yeni amiral gemisi modelini tanıtacak. Galaxy S11 ailesi ile karşımıza çıkacak olan Samsung, tasarımdan çok kamera üzerine odaklanacak gibi görünüyor. Samsung‘un Galaxy S11 modellerinde kullanacağı kameraya Hubble adını verdiği ortaya çıktı. Peki, bu ne anlama geliyor?

Samsung‘un Hubble ismi ile Hubble Uzay Teleskobu’na gönderme yaptığı düşünülüyor. Üç veya maksimumda dört arka kamera kurulumu ile gelecek olan S11, 5x optik yakınlaştırma özelliğini de barındıracak. Yakınlaştırma konusunda Huawei’nin tahtına göz dikemsi beklenen Samsung, kamera konusunda DxOMark’ta rekor kırmaya odaklanabilir.

Gücünü yeni nesil Exynos yonga setinden ve 8 GB RAM‘den alacak olan S11 ailesi, ekran tasarımı olarak yine Infinity-O tasarımını kullanacak. Ekran konusunda küçük iyileştirmeler yapacak olan Samsung, bu modelde Android 10 tabanlı One UI 2.0 arayüzüne yer verecek.

Galaxy S11 kamerası

Samsung’un grafik birimi konusunda da atılımlar yapması ve iPad Pro’nun Xbox One S’e kafa tutan grafik birimine rakip olacağını düşünüyoruz.