25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S10 PlayGalaxy Link desteği ile oyun deneyimini arşa çıkarıyor!

Galaxy S10 PlayGalaxy Link desteği ile oyun deneyimini arşa çıkarıyor!

Galaxy S10, PC oyunlarını yansıtma özelliği olan PlayGalaxy Link desteğine nihayet kavuştu. PC oyunlarını artık Galaxy S10’da oynayabilirsiniz.

Samsung, geçtiğimiz aylarda PC oyunlarını yansıtarak Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e modellerinde oyun deneyimi sunacağını açıklamıştı. PlayGalaxy Link olarak uygulama geliştirdiğini söyleyen Samsung, bugün müjdeli haberi patlattı. Play Galaxy Link uygulaması bugün 1.0.5 Beta sürümü ile Galaxy S10 modellerine de destek vermeye başladı.

Galaxy S10 ve Note 10 için Kasım güncellemesi!

Ekrana mouse işlevini de bu beta sürümü ile kazandıran Samsung, PC’deki oyun deneyimini telefonda sunacak. Bu özelliği stabil ve performanslı olarak kullanabilmeniz için PC’nizin kablolu olarak internete bağlı olması, Galaxy S10’un da 5 GHz bir router’a bağlı olması ve internet hızınızın minimumda 16 Mbit olması gerekiyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu özellikler karşılanmadığı durumda oyunlarda takılmalar yaşayabilirsiniz. PlayStation’ın Remote Play özelliği gibi çalışan bu özelliğin şimdilik Samsung’un belli başlı Galaxy modellerine özgü olduğunu diğer Android telefonlar için başka çözümlerin olduğunu belirtelim.

PlayGalaxy Link