25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S10 Lite pil gücü ile gündemde!

Galaxy S10 Lite pil gücü ile gündemde!

Galaxy S10 Lite pil gücü ile çok konuşulacak gibi görünüyor. Galaxy S10 Lite, amiral gemisi modellerini kıskandıracak batarya ile gelecek.

Samsung, Galaxy S10 ailesine yeni üyeler eklemeye devam edecek gibi görünüyor. Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve uygun fiyatlı Galaxy S10e modellerinin yanında 2019 yılı bitmeden daha uygun fiyatlı bir modelin geleceği uzun zamandır konuşuluyordu. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setinden yer alacak olan telefon 8 GB RAM ile gelecek.

Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. Kamera konusunda yine üçlü kamera kurulumu ile gelmesi beklenen bu modelde; 8 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel derinlik sensörü bulunacak.

Samsung Galaxy S11 yazılım geliştirme süreci başladı! Bu ne anlama geliyor?

Bugün ise telefonun batarya kapasitesi hakkında ilk bilgiler geldi. Söylentilere göre telefonda 4.500 mAh gibi oldukça yüksek kapasiteli bir batarya yer alacak. Bu bataryanın hızlı şarj desteği ile geleceğini söyleyebiliriz. Telefonun tanıtım tarihi için ise henüz bir bilgi bulunmasa da, 2019 yılı bitmeden telefonun satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Galaxy S10 Lite Bataryası

Son olarak telefonun Geekbench 5’in tek çekirdek bölümünden 742 puan ve çoklu çekirdek bölümünden 2604 puan aldığını belirtelim. Geekbench 5’in algoritma değiştirdiğini ondan dolayı bu puanların düşük göründüğünün altını çizelim.