25 Mayıs 2020 Pazartesi
Samsung W20 5G için tarih verdi!

Samsung W20 5G için tarih verdi!

Dikine katlanabilir telefon olan Samsung W20 5G için tarih verildi. Bakalım Samsung W20 5G ne zaman tanıtılacak? İşte detaylar.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, geçtiğimiz günlerde dikine katlanabilir telefon üzerinde çalıştıklarını YouTube hesabı üzerinden yayınladığı video ile doğrulamıştı. Samsung W20 5G adını taşıması beklenen telefon için bugün nihayet tarih verildi.

Samsung cephesinden gelen açıklamalara göre dikine katlanabilen telefon Kasım ayı içerisinde tanıtılacak ve ilk olarak Güney Kore ve Çin’de 2019 yılı bitmeden satışa sunulacak. Yatay olarak katlanan Galaxy Fold’u daha satışa sunmayan Samsung, bir taşla iki kuş vuracak gibi görünüyor.

Dikine katlanan telefonda muhtemelen ekran kırılma sorunu çözülecektir. Gücünü Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Exynos 990 yonga setinden ve 8 GB RAM’den alacak olan dikine katlanan telefon, yine 2.000 dolar bandında olacaktır.

Android 10 tabanlı One UI 2.0 ile kutusundan çıkacak olan telefonda plastik yerine cam ekranın kullanılacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Bu sayede Galaxy Fold’da yaşanan plastik hissiyatı da ortadan kalkacak.

Samsung W20 5G

İsminden de anlaşılacağı gibi Exynos 990 sayesinde 5G desteğine sahip olacak olan telefon bakalım Türkiye’de satışa sunulacak mı?