25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S10 bankacılık uygulamalarından veto yiyor!

Galaxy S10 bankacılık uygulamalarından veto yiyor!

Galaxy S10 bankacılık uygulamalarından veto yemeye devam ediyor. Parmak izi okuyucusundaki açıktan dolayı bir banka daha Galaxy S10 desteğini kesti!

Samsung’un başı geçtiğimiz hafta parmak izi okuyucusundaki güvenlik açığından dolayı ağrımıştı. HSBC bankası Play Store’da yer alan uygulamasını güncelleyerek, müşterilerinin Galaxy S10‘da parmak izi ile uygulamaya girmesini engellemişti. Samsung bu olaydan sonra geçtiğimiz gün bir güncelleme yayınlamış ve güvenlik açığını kapatmıştı. Ancak bu güncelleme diğer bankaların rahatlamasını sağlayamadı.

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Nationwide Building Society bankası, Play Store‘daki uygulamasını Galaxy S10 sahiplerinin indirmesini engelledi. Twitter üzerinden Robert isimli şahsın bankaya yöneltmiş olduğu soruya bankanın verdiği cevabı hiç şaşırtmadı.

Apple iPhone satıyor Samsung’un yüzü gülüyor!

Nationwide Building Society destek hesabı “Günaydın Robert, Samsung S10 cihazları olan müşteriler için uygulamayı Google Play Store’dan kaldırdık. Bu olay, bu cihazlarla ilgili güvenlik açıklarının olduğundan kaynaklanmaktadır. Sorun çözüldükten kısa bir süre sonra uygulamamızın tekrar kullanılabilir olmasını umuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Galaxy S10 bankacılık

Galaxy S10’daki güvenlik açığının kapatılmasına rağmen Nationwide Building Society bankasından henüz bir atılım gelmedi. Bakalım bankalar S10 modellerinde yeniden parmak izi ile giriş yapma opsiyonunu sunacak mı? Yoksa bankalar temkinli davranmaya devam mı edecek?