25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S10 ve Note 10 için beklenen güncelleme çıktı!

Galaxy S10 ve Note 10 için beklenen güncelleme çıktı!

Samsung, Galaxy S10 ve Note 10 modelleri için parmak izi okuyucusundaki güvenlik açığını kapatmak adına güncelleme yayınladı.

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung’un, geçtiğimiz hafta S10 ve Note 10 modellerindeki parmak izi okuyucusunda yaşanan güvenlik açığından dolayı ağzı yanmıştı. Jel ekran koruyuculardan dolayı yaşanan bu güvenlik açığı şöyle ortaya çıkmıştı.; S10 ve Note 10’un parmak izi okuyucusuna jel ekran koruyucusu takılıyken parmak izinizi tanıttığınızda telefon o jel ekran koruyucusunun alanını tarıyordu.

Galaxy S10 ve Note 10 için güvenlik güncellemesi

Samsung da bu olayı kabul etmiş ve güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı. Beklenen güncelleme nihayet bugün OTA üzerinden S10 ve Note 10 sahiplerinin beğenisine sunuldu. Ancak bu güncellemeyi yüklemek yeterli olmuyor. Güncellemeyi yükledikten sonra Ayarlar’dan parmak izlerinizi silmeniz ve jel ekran filmi takılı değilken yeniden tarama yapmanız gerekiyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 için bir güncelleme daha!

Yüz tanıma teknolojisi ile de ekran kilidini açabilen S10 ve Note 10 modellerinde bu olaydan sonra ekrana gömülü parmak izi okuyucusunu kullananların sayısının azalması bekleniyor. Oldukça talihsiz bir olay ile karşı karşıya kalan Samsung, muhtemelen jel ekran filmi olayını bu yıl sonladıracak ve Galaxy S11 / Note 11 ile bu olay tarih olacak.

Galaxy S10

Samsung’un güvenlik için Apple gibi hızlı bir şekilde güncelleme yayınlaması oldukça sevindirici. Umarız Samsung aynı performansı Android 10 güncellemesinde de sergiler.