25 Mayıs 2020 Pazartesi
Galaxy S8 ve Note 8 için yeni güncelleme yayınlandı!

Galaxy S8 ve Note 8 için yeni güncelleme yayınlandı!

Samsung, bugün sürpriz bir şekilde Galaxy S8 ve Note 8 için yeni güncelleme yayınladı. Peki, bu güncelleme neler getiriyor? İşte detaylar.

Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 ailesinde geçtiğimiz günlerde Android 10 Beta testlerine başlayan Samsung, bugün eski diyebileceğimiz Galaxy S8 ve Note 8 modelleri için güncelleme yayınladı. Bildiğiniz gibi Google geçtiğimiz yıllarda her ay düzenli olarak güvenlik güncellemeleri sunacağını ve bu güncellemeleri de diğer telefon üreticilerinin kullanabileceğini belirtmişti.

Samsung da Galaxy S8 ve Note 8 modelleri için bugün Ekim 2019 Android güvenlik güncellemelerini indirime sundu. OTA üzerinden yayınlanan G950U1UES6DSJ1, G955U1UES6DSJ1 ve N950U1UES6DSI3 yapı numaralı güncelleme ile sistemdeki güvenlik açıkları yamalanıyor.

Galaxy S8 Android 10 güncellemesi yayınlanabilir

Toplamda 17 kritik güvenlik açığını yamalayan Samsung, bu güncellemeyi şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde indirime sunmuş durumda. Diğer güncellemelerde olduğu gibi bu güncellemelerin de kademe kademe dağıtılacağını ve Ekim sonu Türkiye’ye de geleceğini söyleyebiliriz.

Galaxy S8 ve Note 8 için yeni güncelleme

Son olarak güncelleme ile sistemde yaşanan küçük çaplı sorunların da giderildiğini belirtelim. Bakalım Samsung bu eski modellerine 2020 yılı içerisinde Android 10 güncellemesini sunacak mı?