25 Mayıs 2020 Pazartesi
Apple iPhone satıyor Samsung’un yüzü gülüyor!

Apple iPhone satıyor Samsung’un yüzü gülüyor!

Apple iPhone sattıkça OLED tedarikçisi olan Samsung’un yüzü gülmeye devam ediyor. Apple, siparişleri ile Samsung’un kasasını dolduracak!

Apple, iPhone X modeli ile OLED ekran teknolojisine geç de olsa geçiş yapmıştı. iPhone XS ve iPhone 11 Pro modellerinde de OLED panel kullanan Apple, kendi panel üretemediği için bu panelleri ezeli rakibi Samsung’dan tedarik ediyordu. iPhone 11 Pro satışlarının patlaması Apple’ın yanında Güney Koreli Samsung‘a da yaramış gibi görünüyor.

Gelen bilgilere göre, Samsung Display bu yılın ikinci yarısında iPhone için 50 milyon OLED ekran siparişi alacak. LCD paneller için LG Display ve Sharp’ı tercih eden Cupertinolu firma, OLED konusunda kendini riske atmak istememiş. Eylül ayının sonunda toplamda 22.2 milyon adet OLED paneli Samsung’dan tedarik eden firma, sadece Eylül ayında 6.9 milyon adet panel siparişi geçmiş.

Apple iPhone

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerindeki OLED panelden dolayı bir anda Samsung cephesinin kasası dolmuşa benziyor. Bu rakamlar ilerleyen aylarda daha artacak gibi görünüyor. Teknoloji sektöründe de Win – Win sistemi işliyor. Apple kazandıkça otomatik olarak Samsung da kazanıyor. Bakalım iPhone 11 Pro modelleri yükselen satış grafiğini 2020’de de devam ettirerek Samsung’un yüzünü güldürmeye devam edecek mi?