29 Ocak 2020 Çarsamba
Samsung AR kaskı için yeni patent aldı!

Samsung AR kaskı için yeni patent aldı!

Samsung AR kaskı için yeni patent başvurusunda bulundu. VR’dan umduğunu bulamayan firmalar artık AR’a yönelecek gibi görünüyor.

Sanal gerçeklik teknolojisinin sadece başlangıç olduğunu ve bunun gelecek olmadığını defalarda gündeme taşımıştık. VR yerine AR yani arttırılmış gerçekliğin gelecek olduğu açıkça ortadaydı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung da arttırılmış gerçeklik için düğmeye bastı. VR kasklarından umduğunu bulamayan firma şimdi de arttırılmış gerçeklik için yeni patent aldı.

Samsung tarafından yapılan yeni patent başvurusu, Samsung’un bir AR destekli kulaklıklı ve mikrofonlu kask üzerinde çalıştığını doğruluyor. Nispeten daha sade bir tasarıma sahip olan bu patentin hayata geçip geçmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Yakın zamanda tanıtılan Microsoft’un HoloLens’i maalesef ki fiyatından dolayı pek erişilebilir değildi.

Samsung Galaxy Fold için kamara güncellemsi çıktı!

Bu bir tasarım patenti olduğundan, kulaklığın teknik detaylarından hiçbirini maalesef ki bilmiyoruz. Ancak kaskta iki gösterge ekranı ve muhtemelen iki kamera yer alacak. Galaxy S11 ile tanıtılma ihtimali çok düşük olan bu ürünün 2020 sonu veya en iyi ihtimalle 2021 yılında tanıtılacağını düşünüyoruz.

Samsung AR kaskı

Sanal dünya ile gerçek dünyayı harmanlayan arttırılmış gerçeklik kaskları ilerleyen yıllarda daha erişilebilir fiyatlarda olacak. Ancak bunun için maalesef ki 3-4 yıl daha geçmesi gerekiyor. Bakalım Güney Koreli teknoloji devi gerçekten karşımıza devrim yaratacak bir ürün ile çıkacak mı?