25 Mayıs 2020 Pazartesi
Samsung telefonlarda reklam gösterimini zorunlu mu yapacak?

Samsung telefonlarda reklam gösterimini zorunlu mu yapacak?

Bugün ortaya çıkan bir haber ile birlikte oldukça ilginç bir durumu da öğrenmiş bulunuyoruz. Daha önce Huawei’nin denediği telefonlarda istemsizce reklam gösterimi yakın bir dönemde Samsung telefonlarda da başlayabilir. İşte detaylar…

Bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre Samsung reklam tarafında ilginç bir yola gidiyor. Artık eskisi gibi reklam düzeni olmayacak…

Bizim gibi yayınların tek geliri gördüğünüz ve zaman zaman sıkıldığını reklamlar oluyor. Biliyoruz reklamlar sıkıcı ve reklamsız bir yayın istiyorsunuz ama bunu size bizlerin sunması imkansız bir durum. Peki cep telefonu üreticilerinin telefonlarında size özel reklam yayımlamalarına ne diyeceksiniz? Bugün sızdırılan bir görsele göre Samsung reklam tarafında büyük bir değişim ortaya koymaya hazırlanıyor.

Şu anda dünya üzerinde 1 milyar üzerinde telefonu bulunan Güney Koreli üretici Samsung Ads adında bir programı yeni güncellemeler ile kullanıcılar sunacak. Bu sizin aramalarına göre kilit ekranında ya da ekran her zaman açık özelliği sırasında reklam gösterecek. Tamamen sizin ilgi alanınıza göre gösterilecek reklamları ne kadar özelleştirecek ya da özelleştirmeyecek bu da ilginç bir deneyim olacaktır.

Bunu daha önce hatırlarsanız Huawei bir süre test etmiş ve Booking.com sitesinin reklamlarını kilit ekranında bizlere sunmuştu. Daha sonra Huawei gelen tepkilerden ana ekranda reklam gösterme durumuna ara vermişti. Samsung bu tepkileri alır mı ve bu tepkilere karşı nasıl bir durum sergileyecek bilemiyoruz ama parasını verip aldığınız bir telefonda istemsizce reklam görmeye birçok kişinin de sevinç çığlıkları atacağını düşünmüyoruz.

Bakalım Samsung bu işin içinden nasıl çıkacak bunu da hep birlikte göreceğiz…