25 Mayıs 2020 Pazartesi
Samsung, Galaxy S9 serisi için Android 10 sürümünü hazırlıyor

Samsung, Galaxy S9 serisi için Android 10 sürümünü hazırlıyor

Şirkete yakın kaynakların aktardıklarına göre Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus için Android 10 çalışmaları başlamış durumda. Samsung’un yıl bitmeden beta programını başlatması bekleniyor.

Samsung Galaxy S9 Plus için Android 10 testlerine başladı. Samsung bu testleri aynı zamanda Galaxy S9 için sürdürüyor. Peki resmi güncelleme ne zaman dağıtıma sunulacak?

Android 10’un resmi dağıtımı üzerinden üç haftadan uzun bir süre geçti. Google Pixel cihazların yanı sıra Essential Phone, Redmi K20 Pro ve OnePlus 7 / 7 Pro şu ana kadar Android’in yeni sürümüyle tanışan cihazlar oldular.

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung, Android 10 çalışmalarına başlamış durumda. Şirket halihazırda Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serileri için hummalı bir çalışma içerisinde. Muhtemelen ekim ayı içerisinde bazı ülkelerde beta programı başlayacak. En geç kasım sonunda ise resmi güncellemenin başlayacağı ifade ediliyor.

Galaxy S9 Plus için Android 10 çalışmaları başladı

Samsung’a yakınlığıyla bilinen GalaxyClub sitesinin aktardığı habere göre GalaxyS9 ve GalaxyS9 Plus  için de Android 10 çalışmaları başlamış durumda.

Android 10 tabanlı One UI 2.0 sürümünü taşıyan ROM, siteye göre G960FXXU7DSI3 ve G965FXXU7DSI3 yapı numaralarını taşıyor. Güncelleme takvimi hakkında şu an bir açıklama yok, fakat Galaxy S9/ S9 Plus ve muhtemelen aynı dönemde Galaxy Note 9 kullanıcıları Android10 için bir süre daha beklemek zorunda. Zira güncelleme önce Galaxy S10 ve Note 10 modellere aktarılacak.

Galaxy S9 serisi ve Note 9 için güncellemenin en iyi ihtimalle 2020’nin birinci çeyreğinde dağıtılması planlanıyor.