08 Nisan 2020 Çarsamba
Samsung Galaxy A20s ‘in tüm detayları belli oldu

Samsung Galaxy A20s ‘in tüm detayları belli oldu

Samsung giriş seviyesi Galaxy A20s modelini hazırlıyor. Telefonun başlıca özellikleri ve fiyatı şimdiden belli olmuş durumda. Şimdi telefonun tüm detaylarına göz atıyoruz.

Yenilenen Galaxy A serisiyle birlikte giriş ve orta segmentte özellikle Huawei ve Xiaomi’ye karşı tekrar üstünlük kuran Samsung, seriye yeni modeller dahil etmeye devam edecek. Şirketin gündeminde bu defa Samsung Galaxy A20s bulunuyor.

Samsung Galaxy A20s özellikleri

Daha önce TENAA belgelendirme kuruluşunda bazı özellikleri onaylanan telefonun şimdi tüm detaylarına göz atıyoruz. Galaxy A20s modelinde 6.5 inç büyüklüğünde HD + çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak.

Galaxy A20’nin işlemci biriminde tercihini Exynos 7884’ten yana kullanan Samsung, söz konusu A20s olduğunda bu defa Snapdragon 450 yonga setinin kullanacak. Galaxy A20 ile kıyaslandığında kamera tarafında da önemli bir yükseltme dikkat çekiyor.

Galaxy A20s’in arkasında üçlü kamera paketi kullanılacak. Ana kamera 13 megapiksel çözünürlüğünde olup buna 8 megapiksellik geniş açı ve 5 megapiksel derinlik kamerası eşlik edecek.  4GB RAM + 64GB bellek birimiyle gelen Galaxy A20s’te ön kamera ise f/2.0 lense sahip olup 8 megapiksel çözünürlüğünde.

15 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.000 mAh büyüklüğünde bir pille gelen Galaxy A20s yeşil, kırmızı ve siyah olmak üzere üç renkte çıkış yapacak. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak telefonun son olarak fiyatına değinelim. İlk olarak Güney Asya ülkelerinde satışa çıkacak Galaxy A20s 215 $ fiyat etiketi taşıyacak. Galaxy A20s hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yeri gelmişken Samsung’un bu ay içerisinde 6.000 mAh pile sahip Galaxy A30s modelini de duyuracağını hatırlatalım.