19 Şubat 2020 Çarsamba
Ve yine yeni yeniden Galaxy Fold…

Ve yine yeni yeniden Galaxy Fold…

Bugün yapılan açıklama ile birlikte Samsung ertelediği hatta iptal ettiği söylenen Galaxy Fold satışlarına tekrar başlıyor. Peki süreç ne zaman başlıyor Samsung telefonun fiyatında indirim yaptı mı?

Bugün Güney Koreli üretici bir açıklama yaptı ve Galaxy Fold projesinin yeniden hayata geçtiğini resmi olarak duyurdu. Peki satış ne zaman? Fiyat ne?

Akıllı telefon pazarının şehir efsanelerinden birisi olan katlanabilir ekranlı telefonlar nihayet gerçek oldu ve geçtiğimiz şubat ayında yapılan Mobil Dünya Kongresi ile birlikte hayatımıza girdi. Katlanabilir ekranlı Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold farklı yöne katlanma prensibine sahipti. Huawei dışa katlanır bir tasarım seçmişken Samsung is eiçe katlanır bir tasarıma giderek daha doğru bir tasarımı bizlere sundu. Ayrıca Samsung’un dış kısma da ekran koyması oldukça yaratıcı ve kullanıcı deneyimini olumlu yönde etkilen bir gelişimdi. Peki sonra ne oldu?

Samsung, 26 Nisan tarihinde satışların başlayacağını duyurdu. Huawei ise Haziran ayında satışa başlayacağının altını çizdi. Nisan başlarında Samsung bir basın etkinliği yaptı ve telefonlarını gazeteciler ile paylaştı. Bu paylaşım sonrasında gazetecilerin gördüğü ekran tasarım sorunları Samsung tarafından da kabul edildi ve proje geçici bir süre askıya alındı.

Bugün Samsung bir açıklama yaptı ve yarından (6 Eylül) katlanabilir ekranlı telefonunun yeni versiyonunu satışa sunacağını duyurdu. Yenilenmiş telefonun fiyatında ise bir değişiklik olmadı ve 1980 dolar fiyatla bu ürün satılacak. Ülkemizde 900 dolarlık bir telefonun 10 bin TL seviyesinde satıldığını düşündüğümüzde bu telefonun da 20 bin TL ve üzerinde olmasını bekleyebiliriz. Bu arada telefon bazı pazarlarda 5G desteği ile gelecek…