19 Şubat 2020 Çarsamba
Samsung Galaxy S11 ‘de yeni bir OLED ekran kullanılacak

Samsung Galaxy S11 ‘de yeni bir OLED ekran kullanılacak

OLED ekran üretiminde dünyanın bir numarası olan Samsung, Galaxy S11 ‘de M10 adlı yeni bir OLED teknolojisi kullanacak.

Samsung Galaxy S11 serisi telefonlarda yeni nesil bir OLED ekran kullanacak. Güvenilir kaynaklar şu an gelişim sürecinde olan OLED panelin bu yıl bitmeden seri üretime geçeceğini belirtiyor.

OLED ekran üretiminde dünyanın açık ara bir numarası olan Samsung, Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 serisinde OLED ekranlar için en gelişmiş malzeme olan M9’u kullandı. Aynı OLED teknolojisi çok yakında tanıtılacak yeni iPhone modellerinde de kullanılacak.

Samsung Galaxy S11 serisinde bir üst standarda geçilecek

Galaxy S11 serisine geçildiğinde Güney Koreli üretici OLED panel gelişim sürecinde M10 adlı yeni bir OLED ekran teknolojisi kullanacak. Bu yıl seri üretime geçecek panelin detaylarına değinilmiyor, ancak yeni OLED ekranın renk doğruluğu, yüksek görüntü kontrastı doğruluğu, en yüksek ekran parlaklığı ve renk gamına sahip olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Son gelişmeler Samsung’un Samsung SM-G981, SM-G986, SM-G988 model numaralarını taşıyan üç GalaxyS11 modeli hazırladığı yönünde. Ekran tarafında geliştirmelerin yanında telefonlarda yenilikçi kameralar kullanılacak. Şirket ayrıca tüm Galaxy S11 modellerinde 5G desteğine yer verecek.