19 Şubat 2020 Çarsamba
Samsung Galaxy J5 Android 9 Pie güncellemesi dağıtıma sunuldu

Samsung Galaxy J5 Android 9 Pie güncellemesi dağıtıma sunuldu

Galaxy J5 2017 kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Android 9 Pie güncellemesi başladı. Yeni güncelleme telefona One UI arayüzünü getiriyor.

İki yıldan fazladır piyasada olan Samsung Galaxy J5 2017 modeli için Android 9Pie güncellemesi dağıtıma çıktı. Galaxy J5 Android 9 Pie güncellemesinin detaylarına göz atıyoruz.

Samsung, Android 9 Pie güncellemesinin dağıtımı noktasında biraz gecikme yaşasa da, gelinen noktada eski modellere en fazla güncelleme sunan üreticilerin başında geliyor. 2017 yılında Android 7.0 Nougat ile çıkış yapan Galaxy J5 2017, Android 8.0 Oreo’nun ardından şimdi de Android 9.0 güncellemesini almaya başladı. Böylece Galaxy J5 2017 kullanıcıları yepyeni One UI arayüzünün keyfini çıkarabilecek.

Galaxy J5 Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı

Güncelleme şu an yalnızca Rusya’da başlamış durumda. Yeni yazılım her zaman olduğu gibi kademeli olarak yayılacak ve dolayısıyla diğer ülkeler için kullanıcılar güncellemeyi birkaç hafta daha beklemek zorunda kalacak.

Android 9 Pie güncellemesinin Samsung telefonlara getirdiği en önemli yenilik kuşkusuz One UI arayüzü. Telefonlara yepyeni bir görünüm kazandıran bu yeni arayüzde uygulama simgeleri de elden geçiriliyor. Arayüz ayrıca tek elle kullanıma daha uygun hale getiriliyor.

En son güvenlik düzeltmelerinin de yer verildiği güncellemede sistem çapında bir karanlık mod, uyarlanabilir pil / parlaklık gibi gelişmeler ve bir dizi iyileştirme / geliştirmeler de göze çarpıyor.

Samsung Galaxy J5 2017 kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Android 9.0 güncellemesi ülkemizde başlar başlamaz ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Son olarak Samsung’un güncelleme politikası hakkındaki düşünceleriniz ne?