19 Şubat 2020 Çarsamba
Samsung Galaxy M30s hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung Galaxy M30s hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung yeni bir Galaxy M serisi telefon hazırlıyor. Samsung Galaxy M30s ismiyle çıkış yapacak telefonun kamera ve pil özellikleri dikkat çekiyor.

Samsung bu yılın başlarında Galaxy M serisini başlattı. Giriş seviyesinde Samsung’u tekrar iddialı bir konuma getiren telefon serisine çok yakında yeni modeller dahil edilecek. Bunlardan biri de Samsung Galaxy M30s olacak. Hatta yakın zamanlı bir habere göre Samsung daha sonra Galaxy M21, Galaxy M31 ve Galaxy M41 modellerini de duyuracak.

Samsung Galaxy M30s 48MP kamera ile geliyor

Son raporlar Galaxy M30s’in eylül ayı içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. İlk olarak Hindistan’da piyasaya sunulacak telefonda üçlü kamera paketi yer almaya devam edecek. Galaxy M30’da da üç kamera yer aldı, fakat 13 megapiksellik ana kameranın yerini bu defa 48 megapiksellik bir kamera alacak. Diğer iki kameranın bir kez daha derinlik ve geniş açılı sensörler olması bekleniyor.

Kamera tarafındaki yükseltmenin yanında işlemci biriminde de kayda değer bir gelişim göreceğiz. Rapora göre Galaxy M30s’te daha önce Galaxy M serisinde kullanılmayan bir Exynos işlemci yer alacak. Galaxy M30s muhtemelen daha önce Galaxy A serisinde kullanılan bir Exynos işlemciden güç alacak.

Galaxy M30s’in sahip olacağı pille birlikte endüstride lider telefon olacağı konuşuluyor. Bu pilin 6.000 mAh büyüklüğünde olması bekleniyor. Ek olarak telefonda bu defa hızlı şarj desteği de mevcut olacak.

Önümüzdeki ay resmiyet kazanacak Galaxy M30s’in Hindistan’da 270 $ seviyesinde fiyatlandırılması bekleniyor. Telefonun daha sonraki haftalarda küresel çapta boy göstereceği gelen bilgiler arasında.