19 Şubat 2020 Çarsamba
Samsung Galaxy M30s

Samsung Galaxy M30s

Samsung Galaxy M30s cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Devasa bir pille gelecek olan telefonun tanıtım tarihi çok uzak değil.

Samsung bu yılın başında duyurduğu Galaxy M serisi ve yenilediği Galaxy A serisiyle giriş ve orta segmentin yeniden güçlü oyuncusu oldu. Şirket şimdi duyurduğu telefonları daha geliştiriyor. Bunlardan biri de Galaxy M30 olacak. Son dönemde ortaya çıkan sertifika bilgileri Samsung Galaxy M30s modelinin yolda olduğunu gösteriyor. Abartmak gibi olmasın ama telefon içerisinde akü büyüklüğünde bir pil taşıyacak.

Samsung Galaxy M30s 6.000 mAh pille geliyor

Galaxy M serisi önceki telefonlarda da zaten yüksek kapasiteli (5.000 mAh) piller gördük. Galaxy M30s modeline baktığımızda önceki versiyona göre pil kapasitesi %20 artırılıyor. 6.000 mAh büyüklüğündeki pil daha verimli çalışan Exynos 9610 işlemcisiyle birlikte Galaxy M30s’te daha uzun süreli bir kullanım deneyimi sunacak.

Yazılım biriminde Android 9 Pie yazan Galaxy M30s son olarak Wi-Fi sertifikası aldı. Bu gelişme telefonun yakında tanıtılacağı anlamına geliyor. Arka tarafında 13 megapiksel + 5 megapiksel (derinlik kamerası) + 5 megapiksel (geniş açılı kamera) şeklinde üçlü kameranın yer verileceği cihazda bellek birimi ise Cihaz 4 GB + 64 GB ve 6 GB + 128 GB depolama şeklinde olacak.

Galaxy M30’un tasarım anlayışını sürdürmesini beklediğimiz devam model için tanıtım tarihi henüz belli değil, ancak telefon için Samsung’un bizi çok fazla bekletmeyeceğini düşünüyoruz.

Galaxy M30s hakkında özellikle de pili konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Alt bölüme yorum bırakmayı unutmayın.