14 Aralık 2019 Cumartesi
Galaxy Note10 Plus 5G kamerasıyla bir numara oldu

Galaxy Note10 Plus 5G kamerasıyla bir numara oldu

Galaxy Note10 Plus 5G DxOMark kamera puanı açıklandı. Galaxy Note10 Plus 5G, Huawei hegemonyasına son verdi.

Samsung Galaxy Note10 Plus 5G DxOMark sitesi tarafından yapılan kamera incelemelerinde bugüne kadarki en yüksek skoru almayı başardı. Huawei, böylelikle P20 Pro’dan sonra liderliği Samsung’a devretmiş oldu. Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10+ 5G arasındaki tek farkın 5G desteği olduğunu yeri gelmişken hatırlatalım.

Galaxy Note10 Plus 5G DxOMark ‘ın zirvesinde

Fotoğraftan testinden 118, video testinden ise 101 puan alan Galaxy Note 10+ 5G modeli genel ortalamada 113 puan ile zirvenin yeni sahibi oldu.

Galaxy Note 10+, çok çeşitli aydınlatma koşullarında geniş dinamik aralıkta mükemmel fotoğraflar çekmeyi başarıyor. Huawei’in arkasında kalan tek nokta düşük ışık başka bir ifadeyle karanlık sahneler. Note serisi yeni telefonda odaklama hızlı ve doğru, flaş da yüksek oranda derecelendirildi.

Telefoto kamera şimdi daha parlak bir açıklığa sahip f / 2.1 (S10 5G’de f / 2.4) lens kullanılıyor. Telefon, zayıf ışık koşullarında bile dokularda daha fazla ayrıntı korur. Ayrıca, portre çekimlerinin bokeh ve cilt gösterimi de gözle görülür şekilde iyileştirildi. Yine de, 2x zoom bazı rakiplerine kıyasla oldukça az.

Galaxy Note10 + ile çekilen 4K videolar, yüksek seviyede ayrıntıya, canlı renklere ve geniş dinamik aralığına sahip. Otomatik netleme ve nesne izleme hızlı ve doğru, görüntü sabitleme etkin görünüyordu (DxOMark Süper Sabit modunu test etmiş gibi görünmüyor, ancak bu teknoloji yalnızca 1080p’de çalışıyor).