13 Aralık 2019 Cuma
Galaxy Note 8 ve Note 9 yeni güncellemeler alıyor

Galaxy Note 8 ve Note 9 yeni güncellemeler alıyor

Samsung aylık güncellemeleri hızla yayınlamayı sürdürüyor. Son olarak Galaxy Note 8 ve Note 9, ağustos ayı güncellemesini almaya başladı.

Şu sıralar mobil dünyasının gündeminde iki yeni Note serisi telefon var. Bunun yanı sıra Samsung önceki nesil Note serisi telefonlar için güncelleme yayınlamayı sürdürüyor. Galaxy Note 8 ve Note 9, ağustos ayı güvenlik güncellemesini almaya başladı.

Galaxy Note 8 ve Note 9 için yeni güncellemeler

Galaxy Note9 güncellemesi İsviçre, Romanya, Fransa, Polonya, Bulgaristan, Baltık ülkeleri ve Yunanistan’da yayınlandı ve N960FXXS3CSG5 versiyonuyla birlikte geliyor. Note 8 güncellemesi Fransa, İsviçre, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan ve İtalya’da kullanıcılarla buluşuyor.

Samsung yeni güncellemede ağustos ayı güvenlik düzeltme eki ile telefonları daha güvenlik bir hale getiriyor. Kademeli olarak yayınlanan güncelleme çok yakında ülkemizde dağıtıma çıkacak.

Güncelleme her zaman olduğu gibi  cihaz kararlılık geliştirmeleri ve böcek onarımları, yeni ve / veya geliştirilmiş özellikler, performans üzerinde başka iyileştirmeler de içeriyor. Dilerseniz Galaxy Note 8 ve Note9 telefonlarınızda Ayarlar > Yazılım güncellemesi > İndir ve yükle yolunu izleyerek kademeli olarak dağıtımda olan güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

Galaxy Note 8 için ayrı bir parantez açmak gerekirse; iki yıl önce Android 7.1.1 Nougat sürümüyle çıkış yapan Galaxy Note 8 için bundan sonraki süreçte sürüm değişikliği getiren bir güncellemenin dağıtılması beklenmiyor.

Telefon, geçen yıl Android 8.0 Oreo, bu yıl ise Android 9 Pie (One UI) sürümüne yükseltildi. Ancak Galaxy Note8 en az bir yıl daha aylık Android güncellemeleri almayı sürdürecek. Galaxy Note9’un önünde ise daha Android Q güncellemesi bulunuyor.