13 Aralık 2019 Cuma
Galaxy Note 10 modellerinde neden 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor?

Galaxy Note 10 modellerinde neden 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor?

Samsung eleştirilerin hedefinde olan bu gelişme hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre bunun iki haklı gerekçesi var.

Kulaklık girişi Galaxy Note 10 modellerinde yer almıyor, ancak Samsung neden yer almadıklarına dair haklı gerekçeleri olduğunu düşünüyor.

İlk kez yaygın şekilde satışa çıkacak bir Samsung amiral gemi telefonda 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmedi. Bu çıkışa sahip iyi bir kulaklığı olanları elbette üzen bir gelişme. Kulaklık girişinin neden kaldırıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Samsung’a göre bunun iki haklı gerekçesi mevcut.

Kulaklık girişi Galaxy Note 10 modellerinden neden kaldırıldı

Samsung’a göre kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte pil için daha fazla alan açıldı. Böylece telefonların bataryalarında 100 mAh’lık bir artış yaşandı. Yeri gelmişken Galaxy Note 10’da 3.500, Galaxy Note 10 Plus’ta ise 4.300 mAh büyüklüğünde piller kullanıldığını hatırlatalım.

Samsung ayrıca kulaklık portunu sığdırmak için gerekli olan deliği doldurarak Note 10 modellerinde dokunsal titreşim sistemini daha iyi hale getirildiğini belirtiyor. Bu açıklamalar sizi ne kadar tatmin eder bilmiyoruz, ancak hala birçok kullanıcı için önemli bir özellik olaran 3.5 mm kulaklık girişinin üreticiler tarafından demode bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ülkemiz kullanıcıları ise Note 10 serisindeki yeni gelişmeler, tasarımsal farklılıklar ya da kulaklık girişinin kaldırılmasından ziyade telefonların fiyatlarını konuşacaklardı.

Galaxy Note 10 ülkemizde 9.899 TL, Galaxy Note 10 Plus ise 11.399 TL fiyattan satışa çıkacak.  Note 10’da 8GB RAM + 256GB, Note 10 Plus modelinde ise 12GB RAM + 256GB bellek yer alıyor. Ön sipariş sürecinde her iki telefonun yanında Galaxy Buds kablosuz kulaklık hediye olarak veriliyor.