13 Ağustos 2020 Perşembe
Galaxy S7 edge güncelleme müjdesi ile karşımızda

Galaxy S7 edge güncelleme müjdesi ile karşımızda

Akıllı telefon pazarındaki en büyük sorunlardan birisi olan güncelleme tarafında Samsung oldukça önemli bir adım attı ve en çok satan Galaxy S serisi Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge güncelleme duyurusunu bugün gerçekleştirdi.

Güney Koreli üretici Samsun bugün yaptığı bir açıklama ile şaşkınlık yarattı. Bunu kesinlikle beklemiyorduk ve Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge güncelleme…

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge güncelleme almaya devam ediyor ve bu konuda da Android ekosisteminde bir rekora doğru koşuyor. 2016 yılında pazara sunulan ve 3 yıllık döngüsünü de tamamlayan her iki telefon için geçtiğimiz günlerde Samsung bir karar almış ve bu kararda artık güncelleme tarafında bu iki telefona destek olunmayacağını ve uzun vadeli güncellemeler alınacağını belirtmişti. Bu durum kullanıcıları üzse de Google bile Pixel telefonlarına bu desteği 36 ay sonunda keserken Samsung‘a sitem yapılacak bir durum yoktu.

Galaxy S7 edge

Galaxy S7 edge

Bugün Güney Koreli üretici bir açıklama yaparak “Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge için bir süre daha standart aylık güvenlik güncellemelerinin devam edeceğini duyururuz” dedi. Samsung bu noktada oldukça güzel bir iş ortaya koyuyor ve birkaç ay sonra 4 yıllık bir telefon konumuna gelecek telefonlarına güncelleme desteği sunması rakiplerinin de hareket etmesini sağlayacak bir iş ortaya koyabilir. Zira Huawei P9 için de bu güncelleme silsilesinin tekrar başlayacağını kısa süre içinde göreceksiniz. Samsung yaparsa Huawei de onu mutlaka takip eder.

En çok sattığı amiral gemisi olan Galaxy S7 serisinin böyle bir duyuru alması markaya olan güncelleme güvencini de arttıracak detaylardan birisi oluyor…