13 Aralık 2019 Cuma
Samsung AMD Radeon birlikteliği ile konsol seviyesine

Samsung AMD Radeon birlikteliği ile konsol seviyesine

Akıllı telefonların günümüzde konsol seviyesinde deneyim sunuyorlar ama bu da yetmiyor. İşte bu yüzden Samsung AMD Radeon GPU’lar ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor…

Artan GPU ihtiyaçlarını bugün Mali, Power VR ve Adreno karşılamaya çalışırken Samsung AMD Radeon ile yola devam etme kararı aldı!

Akıllı telefon pazarında son dönemde mobil oyunculuk ciddi anlamda artmaya başladı. Birçok kişi mobil oyunculuk için en iyi telefonları almak isterken üreticilerin de hem donanım hem yazılım hem de oyuncu telefonlarında gördüğümüz farklı aksesuarları bizlere sunduklarını görüyoruz. Samsung ve Huawei gibi büyük üreticiler henüz oyuncu telefonu pazara sunmadılar ama bugün gelen bir habere göre Samsung AMD Radeon ile bir ortaklık yaparak yeni nesil işlemcilerinde AMD tabanlı GPU‘lara yer verecek.

Sızan haberlere göre  AMD, RDNA tabanlı yeni Radeon grafik mimarisini Samsung’a satacak ve yeni nesil bir GPU ortaya çıkacak. Bu ortaklık kapsamında AMD, mobil odaklı Radeon GPU’ları karşılığında Samsung‘tan telif ve lisans ücretleri alacak. Yani bizim anladığımız kadarıyla yeni nesil GPU‘nun mimarisi AMD tabanlı olsa da özelleştirme tamamen Samsung tarafından yapılacak. Bu Samsung‘un bugüne kadar girmediği bir iş ve aslında üreticiyi de bu noktada tebrik etmek gerekiyor.

10-PUBG Mobile

Peki bu yeni yonga seti ve GPU ne zaman pazara sunulacak? Bu haberi ilk okurken biz de ekip olarak bunun bir sonraki Galaxy Note 11 serisinde tanıtılacağını düşünmüştük ama gelen bilgiler 2021 yılını gösteriyor. Yani bu performans için biraz daha beklemek zorundayız…