04 Aralık 2021 Cumartesi
Galaxy Fold ne zaman satılacak?

Galaxy Fold ne zaman satılacak?

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy Fold tanıtım tarihi oldukça ilgin ve önemli bir günde yeniden tanıtılacak. Peki bizi ne bekliyor?

Mobil pazarın şehir efsanelerinden birisi olan katlanabilir ekranlı telefonlar bu yıl şubat ayında yapılan Mobil Dünya Kongresi çerçevesinde Hem Huawei hem de Samsung tarafından tanıtıldı ama bir türlü satışa sunulamadı. Bunun sebebi arasında sanırız her iki üreticinin de acele etmesi oldu. Tanıtılan her iki üründe son kullanıcı için hazır değildi ve hem Samsung hem de Huawei satışa sunacakları tarihleri süresiz olarak ertelemek durumunda kaldılar. Samsung tarafından açıklana Nisan ayında satışa sunulamayan Samsung Galaxy Fold yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 10 ile birlikte satışa sunulacak!

Samsung Galaxy Note 10 lansmanın sonunda Fold için de özel bir yer ayıracak ve bu telefonun sorunsuz bir şekilde çalıştığını belirterek satışa sunacak. Bu noktada en doğru soru ise ikinci nesil Fold ne zaman satışa sunulacak olacaktır. Samsung katlanabilir ekranlı telefonlarını da Galaxy S ve Galaxy Note serisi gibi yılda bir yapacaksa satışa sunulduktan sadece 4 ay sonra yeni bir  Fold 2 pazara sunulacaksa bu telefona 2.000 dolar vermek ne kadar mantıklı olacak bunun da yorumunu ve takdiriniz sizlere bırakıyoruz.

Samsung bu durumdan kendini nasıl kurtaracak bilemiyoruz ama Güney Koreli üretici bu telefondan satmak istiyor ve gelecek nesil ile ilgili de merak uyandırmak istiyorsa kesinlikle ama kesinlikle ikinci nesil katlanabilir ekranlı telefonunu 2021 yılına bırakmalı ve bu teknolojiyi geliştirmeli. Zira bu haliyle kullanımdan uzak görünüyor…

Editörün Notu:

Bu arada şöyle de bir duyum aldık. 2.000 dolar olarak açıklanan fiyat ikinci lansman sonrasında 1799 dolar seviyesine de inebilir; demedi demeyin…